تراک میکسر

تراک میکسر

تراك ميكسر وسيله‌اي است جهت حمل بتن از محل تولید بتن توسط بچینگ به نقطه ای دیگر، كارخانه‌هاي بتن آماده معمولاً به دو گروه تقسيم مي‌شوند به این صورت که برخي كارخانه‌ها فقط عمليات پيمانه‌ كردن را انجام مي‌دهند که اصتلاحا بتن خشک می نامند، و برخي ديگر از كارخانه‌ها غير از عمليات پيمانه كردن ، عمل مخلوط كردن را نيز انجام مي‌دهند . در كارخانه‌، مصالح پيمانه شده و مقادير معين مصالح بتن به درون تراک میکسر ريخته مي‌شود، اما عمل اختلاط در در حين حمل، قبل از تخليه بتن در ديگ میکسر صورت مي‌گيرد و آب در حين حمل و يا در محل كارگاه به مخلوط خشك اضافه مي‌گردد. بر همين اساس به اين روش، پيمانه خشك نيز گفته مي‌شود. اما در گروه دوم كارخانه‌ها، بتن آماده شده، به درون ديگ میکسر ريخته مي‌شود.

گروه صنعتی نوین صنعت با بیش از 30 سال سابقه در امر تولید تراک میکسر حمل بتن در استان تهران در منطقه صنعتی آدران فعالیت می نماید.

میکسر های تولید شده اصالتا طرح رایش ولیبهر آلمان می باشد و در ظرفیت های 4 الی 14 متر مکعب تولید می شود.

این مجموعه سعی بر این نموده تا بتواند ساختار استاندارد میکسر و اهمیت کارایی بهتر را حفظ نموده و نسبت به بروز نمودن و نزدیکتر شدن به رقبای تولیدکننده، در این زمینه تلاش روز افزون داشته باشد.

دیگر تولیدات گروه نوین صنعت

مجموعه نوین صنعت با سابقه درخشان در زمینه طراحی ، ساخت و تامین قطعات دستگاه های ساختمانی شامل تراک میکسر ، کلایمر ( بالابر نما )(جایگزین داربست ) ، دامپر ، بتنیر و...فعالیت دارد .هدف نوین صنعت بهبود مستمر،ارتقا کیفیت و تکنولوژی ، قیمت مناسب ، خدمات فروش و پس از فروش و درنهایت کسب رضایت مشتریان محترم میباشد.

میکسر تونل : در برخی از تونل ها که ارتفاع تونل کوتاه بوده و میکسر های معمولی قادر به تردد نمی باشند این مجموعه میکسری طراحی نموده تا بتواند با ارتفاع مناسب در داخل اینگونه تونل ها تردد و انجام به بتن ریزی نماید

استاندارد های دستوری

 1. دستگاه تراک میکسر همانطور که از نام آن مشخص است وسیله ای است که از آن در جهت استفاده در پروژه های ساختمانی و راه سازی و همچنین ایستگاه های مرکز بتن در سراسر کشور عزیزمان قابل استفاده می باشد . این دستگاه با توجه به پرتابل بودن می بایست از استاندارد های کلی پیروی کند که شرح آن در صفحه موجود می باشد.
 2. شکل و ظاهر مناسب به لحاظ ساختاری سازه فلزی
 3. ساخت صحیح درام دیگ که می بایست از ورق مناسب ازجمله گروه ورق های ضد سایش تیپ ST52 ساخته شود.
 4. گامهای داخل دیگ میکسر می بایست از تعداد و ارتفاع و ضخامت مناسبی برخوردار باشد تا نسبت به مخلوط کردن صحیح بتن و تخلیه مناسب ، به لحاظ دانه بندی بتن و اسلمپ آن خللی وارد نشود.
 5. عدسی درام می بایست از ورق ضخیم ترجیحا دوبل 8 میلیمتر ساخته شود.
 6. در ساختار تراک میکسر های این مجموعه سعی شده نیروهای دینامیکی از قبیل برش و خمش و کششی و موارد مشروحه رعایت شود.
 7. نحوه آبرسانی به داخل دیگ به میزان لازم در شرایط لزوم و همچنین جهت شستشوی میکسر با امکانات لازم پیش بینی دشده است که با نیروی پنوماتیک کامیون قابل استفاده می باشد .
 8. یکی از مهمترین موارد لازم جهت نصب میکسر بر روی کامیون توجه به مرکز مستقل کامیون جهت غلبه بر نیروی گریز از مرکز می باشد که در برخی از تراک میکسر های نصب شده رعایت نشده است.
 9. استفاده از نیروی محرک مناسب جهت ظرفیت های مختلف میکسر.
 10. استفاده از موتور های خطی تیپ F4L912 قابل استفاده برای میکسر های 4 الی 9 متر مکعبی و موتور های F6L912 قابل استفاده برای 10 الی 12 متر مکعبی و تریلر میکسر استفاده میشود از جمله موتور های مصرفی می توان به دوئیتس آلمان ، کرلوسکار هند ، بینی چین اشاره نمود.
 11. کنترل دستگاه از طریق دسته لیور و کابل لیور جهت تنظیم میکس و تخلیه بتن و همچنین میزان گردش دیگ که از 1 الی 12 دور در دقیقه می باشد را کنترل مینماید.
 12. گیربکس دستگاه می بایست نسبت به زاویه صحیح دیگ میکسر نصب شودتا عمر طولانی تر و کارایی بهتری داشته باشد.
 13. عمده گیربکس های مصرفی ساخت کشور های اروپایی میباشد که با نام تجاری ZF آلمان ، زاور اسلواکی ، PMP ایتالیا می باشند.
 14. مدار هیدرولیک که از بخش های زیر تشکیل شده و درواقع قلب تپنده میکسر می باشد که به شرح زیر می باشند :
 • الف ) پمپ هیدرولیک که به شکل پیستونی بوده که از تیپ SPV23 و SPV22 میباشد.
 • ب ) هیدرو موتور
 • ج) خنک کن روغن یا Oil Cooler که به دو شکل اتوماتیک برقی 12 و 24 ولت و یا به صورت مخزن روغن در تانک آب تعبیه می شود.
 • د) شلنگهای هیدرولیک با تحمل فشار بالا که عموما چهارلاسیم و یا دولاسیم بوده با توان فشاری 215 الی 280 بار می باشند.

چرا تراک میکسر های نوین صنعت

کلایمر

عملکردساختاری تراک میکسر بتن

تراک میکسربا ساختار داخلی دیگ مبایست پس از دریافت بتن آماده از بچینگ پلانت بدون هیچ تغیری در اختلات دانه بندی بتن آن را حمل وتخلیه نماید . یعنی بتن آماده شده توسط بچینگ پس از انتقال به محل تخلیه با همان کیفت اولیه تخلیه نماید


 تخلیه بتن

یک میکسر استاندارد باید بتن حمل کرده را بصورت یک نواخت وبا سرعت مناسب تخلیه نماید همانند فیلم روبرو.